پیاده سازی و استقرار درستServiceDesk Plus شرط موفقیت ITSM هست

پیاده سازی نرم افزار ServiceDesk Plus را به یک تیم خبره بسپارید.

چرا خودمان پیاده سازی نکنیم؟

شما می توانید خودتان هم نرم افزارهای ITSM را در سازمان پیاده سازی کنید اما تجربه 10 ساله ما در زمینه پیاده سازی و پشتیبانی نرم افزار سرویس دسک این موضوع را به ما اثبات کرده است که اگر شرکتی به پشتوانه یک تیم حرفه ای و با تجربه، نرم افزارهای ITSM را در سازمان پیاده سازی کند؛ احتمال شکست این پروژه بسیار اندک خواهد بود.

باور ما این است که همه نرم افزارها کاستی ها و محدودیت هایی دارند و هیچ نرم افزاری بصورت مطلق کامل و بی نقص نیست. به همین دلیل هنر اینجا است که بتواند با توجه به این محدودیت ها، نیازهای سازمان و استانداردها را برطرف کرد. حال با توجه به این نکته سعی کرده ایم بصورت منصفانه مزایا و معایب پیاده سازی توسط کارشناسان خود سازمان را بیان کنیم:


مزایا معایب
- بدون پرداخت هزینه به شرکت های پیمانکار - صرف زمان زیاد برای تست تمامی قابلیت های نرم افزار
- توانمند شدن کارشناسان سازمان جهت پیاده سازی و پیکربندی نرم افزار - صرف هزینه برای تست و تحقیق در مورد امکانات و قابلیت های نرم افزار
- احتمال پیکربندی اشتباه و غیر قابل جبران نرم افزار بدلیل عدم آگاهی از محدودیت های نرم افزار
- استفاده نکردن از تجربه افراد خبره ای که تجربه موفق پیاده سازی در سازمان های مختلف را دارند
- ریسک عدم تطبیق امکانات نرم افزار با مفاهیم ITIL
- ریسک عدم پیاده سازی صحیح و در نهایت به نتیجه نرسیدن اهداف ITSM و ITIL

شاید بسیاری از کارشناسان در شرکت ها پس از کمی کار کردن با نرم افزارهای کاربر پسندی همچون ServiceDesk Plus و ... به این نتیجه برسند که پیاده سازی آن دشوار نیست اما نکته ای که باید در نظر گرفت این هست که نباید با ظاهر نرم افزار و صرف داشتن دانش تکنیکال در زمینه شبکه و نرم افزار در مورد این موضوع تصمیم گرفت.

نرم افزارهای این حوزه به شدت در حال تغییر هستند و هر روز تلاش میکنند تا مشتریان خود را پیش از پیش راضی نگه دارند، همچنین از آنجائیکه هیچ نرم افزار ITSM در دنیا کامل و بی نقص نیست، نمی توان از چند روز کار کردن با یک نرم افزار نتیجه گرفت که می توان آن را به شکل اصولی و کامل پیاده سازی کرد، بدون اینکه در آینده با مشکلاتی مواجه نشوند. بنابراین لازم است از متخصصانی که در این زمینه بصورت حرفه ای فعالیت می کنند و تجربه پیاده سازی در سازمان های مختلف را دارند، استفاده کنید.

پیاده سازی شامل چه مواردی هست؟

اینکه پیاده سازی شامل چه مواردی میشود، به نیازمندی های شما بر می گردد و اینکه شما می خواهید چه ماژول هایی از نرم افزار را پیاده سازی کنید. این شرکت با تکیه بر لطف الهی و متخصصین خود توان پیاده سازی تمامی ماژول های برنامه را که شامل موارد زیر می باشد را دارا است:

چند مدل پیاده سازی داریم؟ کدامیک مطلوب سازمان ما هست؟

پیاده سازی کوتاه مدت (اقتصادی)

در این نوع پیاده سازی که هم بصورت حضوری و هم بصورت غیرحضوری انجام میشود، تمامی ماژول های برنامه به جزء مواردی همچون کاتالوگ خدمات و CMDB بصورت کامل راه اندازی می شود و از موارد ذکر شده تنها 20% آن انجام شده و مابقی به عهده کارفرما می باشد.

پیاده سازی کامل

در این نوع پیاده سازی که بصورت حضوری انجام میشود تمامی ماژول های برنامه در سازمان پیاده سازی و به بهره برداری میرسد.

پیاده سازی توسط چه افرادی انجام میشود؟

پیاده سازی نرم افزار ServiceDesk Plus در این شرکت توسط افراد مجرب که همگی به دانش ITIL برای اینکار تسلط دارند و سابقه پیاده سازی نرم افزار در سازمان های مختلف را در کارنامه خود دارند. همچنین این کارشناسان در تهیه و تدوین آموزش های این سایت هم حضور فعال دارند.

چقدر زمان پیاده سازی طول می کشد؟

مدت زمان پیاده سازی نرم افزار ServiceDesk Plus به چندین عامل مهم بستگی دارد:

  • تعداد ماژول هایی که قصد راه اندازی آن را دارید
  • حمایت مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان
  • تعداد کاربران و کارشناسان استفاده کننده از نرم افزار
  • سرعت العمل مناسب در برآورده کردن پیش نیازهای نرم افزار

همه این موارد در پیاده سازی نرم افزار تاثیر به سزایی دارند و بسته به کیفیت و کمیت موارد فوق بین هفت هفته تا هفت ماه زمان خواهد برد.

هزینه پیاده سازی

رضایت از پیاده سازی و استقرار

در تابستان 1399 نرم افزار ServiceDesk Plus در شرکت طبیعت زنده (تولید کننده محصولات آرایشی، بهداشتی CINERE، INLAY، Derma Clean) بصورت کامل پیاده سازی گردید و رضایت حداکثری مدیران این شرکت را به همراه داشت. ویدئوی روبرو هدیه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت به تلاش های تیم پیاده سازی و استقرار میزخدمت می باشد.

نیاز به پروپوزال دارید؟

با کارشناسان فروش تماس بگیرید تا شما را در مورد خدمات مورد نیازتان راهنمایی کنند.

.